Formistan Forumları  
Geri Git   Formistan Forumları > Hayat ve Eğlence > Giyim Bakım ve Moda

Tarz sahibi olmanın yolları

Giyim Bakım ve Moda forumunda yer alan Tarz sahibi olmanın yolları konusu , "Feminen kadın" imajıyla “SéKsi kadın” imajını birbirine karıştırmayın. Temiz bir vücuda giyeceğiniz sade bir gömlek, yüksek bel bir etek, hafif toplanmış bir saç, küçük bir inci küpe ile “İşte budur” ...

Ağaç Şeklinde Aç14Beğeni

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 20-05-2013, 18:14   #41 (permalink)
 
RÜZGAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Cevap: Tarz sahibi olmanın yolları"Feminen kadın" imajıyla “SéKsi kadın” imajını birbirine karıştırmayın.


Temiz bir vücuda giyeceğiniz sade bir gömlek, yüksek bel bir etek, hafif toplanmış bir saç, küçük bir inci küpe ile “İşte budur” dedirtebilirsiniz. Zarif olmak, aynı zamanda stil sahibi olmaktır...

Yaz aylarındayız, malum... Bunaltan sıcaklarda kıyafetlerimiz kadar kişisel bakımınız da büyük önem taşır. Çalışma hayatındaki kalabalık ortamlarda daha da ön plana çıkıyor; kişisel temizlik her bireyin önem vermesi gereken konuların başında geliyor. Başta sabahları duş almak üzere birkaç adımda, güne enerjik ve mutlu başlamanız işten değil. Stil sahibi olmanın şartlarından biri de temizlik.

Sabahları banyo yapmanız hem güne zinde başlamanızı sağlar hem de kıyafetinizi daha iyi taşımanızı. Duş almamış bir kişiye dünya markası giydirseniz de fark etmez. Kendisini gösteremez, buna inanın. Duş almadan giyeceğiniz kıyafet enerjinizi düşürür. Peki neler yapacağız. İşte size birkaç tüyo: Deodoran ve parfümü temiz vücuda uygulayın. Dedoran kullanımında Türkler’in yaptığı en büyük hata, önce terleyip sonra elbiseye dedoran sıkmak. Saçlar her zaman temiz olmalı ve misler gibi kokmalı. Tırnak temizliğie ve bakımına özen gösterilmeli.

Cilt temizliği rutin olarak yapılmalı. Çalışan bir kadınsanız önem vermeniz gereken konulardan biri temizlikse diğeri de görüntünüzdür. Profesyonel yaşantınızda, görüntünüz, vermek istediğiniz mesajın önüne “frapanlık, avamlık” çağrıştırarak çıkmamalı. “Ne kadar az, o kadar çok” zihniyetinde olmalısınız. Fazla makyaj, abartılı kıyafet, aşırı parfüm, aşırı aksesuardan uzak durmalısınız. Giyiminizdeki abartı sizin gücünüzü ve işinizdeki verimliliğinizi elinizden alır. “Feminen kadın” imajıyla “SéKsi kadın kadın” imajını birbirine karıştırmamanız gerekir.

Temiz bir vücuda giyeceğiniz sade tril tril bir gömlek, yüksek bel bir etek, hafif toplanmış bir saç, küçük bir inci küpe ve stilettonuzla, “İşte budur” dedirtecek kadar zarif olmak, aynı zamanda stil sahibi olmaktır.
RÜZGAR isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20-05-2013, 18:15   #42 (permalink)
 
RÜZGAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Cevap: Tarz sahibi olmanın yolları

Çeşitlendirin;
Ayakkabılar üzerinizdekileri destekleyen en önemli parçalardır.

Arayın;
Kot pantolonun rahatlığı hakkında bir şey söylememize gerek yok. Kendinize yakışan kesimi bulun.

Karelenin;

Kareli desenli giysiler asla demode olmaz.

Değiştirin;
Giysilerinize kendinizden bir şeyler katın, düğmelerini değiştirin ya da eski bir giysinizin sevdiğiniz desenli kumaşından ekleyin.

Siyah önemlidir;
“Küçük siyah elbise” her dolapta mutlaka bulunması gereken giysilerin başında gelir. Dolabınızı ondan mahrum bırakmayın.

Renginizi bulun;
Teninize ve saçlarınıza uygun renkte giysiler seçin.

Araştırın;
Her vücut tipine uygun farklı kumaşlar var; kendinize uygun kumaşlardan giysiler seçin.

Görünümünüzü taçlandırın;
Şapka yüzyıllardır en gözde aksesuarlardan; üstelik işlevli de. Kullanın.

Dikkatli olun;
Ceket seçerken dikkatli olun. Omuzlarınızı aşırı geniş gösteren ya da üzerinize oturmayan ceketler moda faciasıdır.

Kendinizi kısıtlamayın;
Dolabınızda farklı tarzlara yer açın. Kendinizi tek bir tarzla sınırlandırmayın.
RÜZGAR isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20-05-2013, 18:16   #43 (permalink)
 
RÜZGAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Cevap: Tarz sahibi olmanın yolları

Stil, bir giyimin bütün unsurları ve aksesuarları arasında görünüşleri ve tarzları bakımından bir uyum elde etmek demektir.

Bir giyim eşyasının ya da aksesuvarının stili birçok faktörle belirlenir, renk ve doku dahil. Bununla, birlikte, şekil, boyut, kesim, bitiş, ayrıntı düzeyi, ağırlık ve hatta düğmelerin çeşidi ya da dikişi de stile katkıda bulunur.

Örneğin, kadınsı tarzı olan giyim eşyaları ve aksesuarlar daha hassas kumaşlar ve renkler, çiçekli ya da abartılı ayrıntılar kullanmaya eğilimlidir ve kesimleri de kadınsı bir şekli olacak şekilde yapılır. Açık mavi, yumuşak yeşil ve beyaz çiçekli bir şifonun feminen bir tarzı olur. Mavi saten renkli hafif ele sığacak bir çanta (clutch) onunla iyi gider. Görünüşü tamamlamak için inci küpeler ve çıplak sandallar giyilebilir. Görünüşe katkıda bulunan her bir unsurun tamamlayıcı, feminen bir tarzı vardır.

Hemen hemen her durumda, katkıda bulunan her elemanın “stili” tutarlı olmalıdır. Stil karşıtlığı genellikle “yanlış” görünür. Örneğin, düzgün bir pantolon takımla eşleştirilmiş bol bir bluz ve etnik bohem bir takı iyi gitmez.

Stili iyi anlamak ona egemen olmak için soyut bir durumu ele alalım. Örneğin, bir insan hafif hasır bir çantayı yukarıda sözünü ettiğimiz feminen bir giysiyle taşıyabilir mi? Evet, olabilir. Eğer ayakkabılar burnu açık sandal cinsindense ve bir açık hava partisine gidiyorsanız o zaman uyum içinde olabilir. Ama bir kişi daha resmi, oturan bir ceket ve burnu kapalı ayakkabılar ve çorap giyiyorsa o zaman hasır çanta çok gayrı resmi görünebilir.

Dolayısıyla kullanılaneşyaların tarzlarını doğru hale getirmedeki hüner yalnızca kişisel giyim eşyaları ve aksusarlar meselesi değil giyiminizin nedeni olan ortamla ve olayla uyumlu bir şekilde nasıl kombine edildikleri meselesidir.

Tarzı –stili- olan bir giyimi oluşturmak için giyim eşyaları ve aksesuarlara uygulayabileceğiniz bazı basit adımlar:

Yaratmaya çalıştığınız genel görünüşü belirleyin. Klasik mi, etnik spor mu ya da takım mı? 1950’lerin Grace Kelly’ si mi ya da basit sokak giysisi şıklığı mı? Bir giyim tarzı oluşturmadan önce bunu netleştirin.

Görünüşünüzün temelini oluşturacak giyim eşyalarını bir araya getirin. Bir elbise mi ya da gömlek pantolon mu? Jean ve T-shirt mü? Bunların renk, kumaş ve oran olarak birbirine gideceklerinden emin olun.

Gideceğiniz ortamı ya da yerleşimi belirleyin. Casual mı, resmi mi? Kapalı alanda mı yoksa açık havada mı? Gündüz mü, gece mi? Kullanacağınız parçaların tarzı gideceğiniz yere uyumlu olmalıdır. Klasik bir giysi, işe giyecekseniz, çok daha farklı tarzlandırılır, hayallerinizin adamını cezbetmeye gideceğiniz bir randevuya göre.

Tercüme: Prof. Dr. Engin Ünay
RÜZGAR isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20-05-2013, 18:16   #44 (permalink)
 
RÜZGAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Cevap: Tarz sahibi olmanın yolları

Sadelik şıklıktır sloganı ile çok ses getireceğine inandığım, kadınların başucundan ve çantalarından ayırmayacağı bir kitap Aysun Kaba ile Stilini Keşfet!

Sizi tanıyabilir miyiz?

Moda yazarı ve stil danışmanıyım. Bugün Gazetesi yazarıyım. Ayrıca her perşembe Sabah Ankara ekinde Ankaralı hanımlarımız içinde yazıyorum. Ankara'da yaşıyorum Netvizyon Vizyon Akademi'de stil eğitimleri veriyorum… Kişilerin hayatına dokunuyorum, evlerinin içine giriyorum, değişimden sonra yüzlerindeki tebessümü gördüğümde de çok mutlu oluyorum.


Peki nasıl başladınız bu yolculuğa?

Küçüklüğümden itibaren giyim, moda ve stil konularına çok meraklıydım. Aldığım her kıyafeti kendime göre uyarlamayı çok severdim ve bu hala da böyledir. Tabii babamın ve ailemin gelişmiş zevklere sahip kişiler olmasının çok önemli rolü vardır. Görsel zevkler ve yaşam gustosu aslında doğuştan gelen şeylerdir. Önemli olan da onu geliştirmesini bilmektir. Ben tercihimi aşktan yana kullandım ve 19 yaşında harika bir evlilik yaptım ve harika bir oğlum var. Herkeste olmayan dokunuşların kendimde olduğunu hissediyordum. Yurt içinde ve yurt dışında bir çok seminer ve work-shoplara giderek kendimi geliştirdim. Bu konuda akademik kariyerime devam edemedim ama zevk sahibi olmanın, görsel zevkleri gelişmiş biri olmanın avantajlarını kullandım.Sizce stil nedir?

Moda geçer stil kalır. Stilinizle konuşulun, stil kişinin kendisini sevmesiyle başlar, büyür ve gelişir. Her kadın ve erkeğin kendi stilini keşfetmesi gerekir. Sizin her gittiğiniz ortamda ışıldamanızı sağlar. Stil bir özgüvendir. Özgüvenin adına ne derseniz deyin, yaşla ve zamanla kaybolmaz. Stil renklerle çizgileri bir araya getirip kişilere beğendirmekten çok şey ifade eder. Dolayısıyla giysilerinize biçim oluşturmaktan çok daha fazlasını yapmaktır.Peki ya şıklık?

“Şıklık üzerinizdeki kıyafetten çok bir kişilik meselesidir” der Jean Paul Gautier. Ama ben yine dönüp dolaşıp stil meselesine gelmek istiyorum. Kendinize ait bir tarzınız olmalı, başkası gibi olmamalısınız. Stil ne çok güzel olmakla, ne fit bir görünümünüzle, ne de marka giyinmenizle olabilecek bir şeydir. Stil farklı şeyleri bir araya getirmek, çaba sarf etmeden yani çabasız şık olarak, sadeliğe önem vererek, doğal olmak, pozitif gülüşlerinizin olması, gerçekten en güzel aksesuar gülüşünüzdür. Bir kıyafet üzerinize giydiğinizde yüzünüzde gülümse oluşuyorsa, işte giydiğiniz kıyafet size en yakışandır. Bunu unutmayın.Stil sahibi olmanın yolları nelerdir?

Sonuç odaklı değil süreç odaklı olun ki yapay olmayan doğal ve hissedilmiş bir 'siz' ortaya çıksın. Unutmayın giyinmek bir sanattır ve beden kadar ruha da iyi gelir. Aynanın karşısına geçip de kendini seyrederken, güzel, şık bir kişiyi gören, şüphesiz ki dağınık ve bakımsız bir insan görenden daha mutlu olur.


Aysun Kaba ile Stilini Keşfet kitabında kadınlar neler bulacak?

Kitabımın amacı kişilerin stillerini keşfetmeleri, içlerindeki sesleri dinlemeleri, sevdiği işi yapmaları ve kitabımın püf noktası mutluluk; mutlu olan bir kişinin kıyafetini de çok iyi taşıyacağını ve ışıldayacağını anlatmak istedim.

Röportajlar: Ayla Ceyhan
RÜZGAR isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21-05-2013, 15:42   #45 (permalink)
 
NaughAmerica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cool Cevap: Tarz sahibi olmanın yolları

tEŞEKKÜRLER.

Konu NaughAmerica tarafından (21-05-2013 Saat 15:44 ) değiştirilmiştir.
NaughAmerica isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz.

Etiketler
stil sahibi nasıl olunur, stil sahibi olmanın yolları, tarz sahibi nasıl olunur, tarz sahibi olmanın püf noktaları


LinkBacks (?)
LinkBack to this Thread: http://www.formistan.com/giyim-bakim-ve-moda/441289-tarz-sahibi-olmanin-yollari.html
Konuyu Başlatan For Type Tarih
Яндекс This thread Refback 06-12-2013 13:54
?????? This thread Refback 22-11-2013 00:48
?????? This thread Refback 07-11-2013 14:33
Яндек� This thread Refback 20-10-2013 18:49
Яндек� This thread Refback 13-10-2013 18:15
?????? This thread Refback 26-09-2013 01:29
tarz sahibi olmanın yolları kadın - Images Search Results This thread Refback 18-09-2013 09:07
?????? This thread Refback 18-09-2013 07:30
Tarz Sahibi Olmanin Yollari - ??????: ??????? 67 ??? ??????? This thread Refback 27-07-2013 13:02
?????? This thread Refback 25-07-2013 12:16
tarz sahibi olmanin yollari - ??????: ??????? 70 ??? ??????? This thread Refback 21-07-2013 15:40
?????? This thread Refback 20-07-2013 14:11
Tarz sahibi olmanin yollari - ??????: ??????? 68 ??? ??????? This thread Refback 19-07-2013 13:47
?????? This thread Refback 24-06-2013 03:39
?????? This thread Refback 20-06-2013 12:55
Yandex This thread Refback 24-04-2013 02:39
Yandex This thread Refback 23-04-2013 01:45
Yandex This thread Refback 20-04-2013 00:51

Seçenekler
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Kot Pantolonla Şık Olmanın Yolları - Sαħгα - Giyim Bakım ve Moda 0 14-03-2013 16:10
Çocuk sahibi olmanın evliliğe etkileri RÜZGAR Annelik ve Aile 0 14-01-2013 10:37
En Tarz Sahibi Hamile REVAN Magazin Haberleri 0 17-02-2012 10:30
Tarz sahibi erkeklere moda tüyoları ☆ RєsiтαL ☆ Erkeklerin Egemen alanı 0 05-07-2011 00:33
Başarılı Olmanın Yolları RAPAEL Eğitim 0 02-06-2011 19:11


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 23:52.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.

Forum Sitemizde,5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K'nın 125.Maddesine Göre Bütün Üyelerimiz Yaptıkları Paylaşımlardan Sorumludur.Site Hakkında Yapılacak Tüm Şikayet,öneri vb işlemler için İletişim Adresimizden Bize ulaşabilirsiniz.