Formistan Forumları  
Geri Git   Formistan Forumları > Hayat ve Eğlence > İslam ve Din Bölümü

Tayyi mekan nedir? Nasıl yapılır?

İslam ve Din Bölümü forumunda yer alan Tayyi mekan nedir? Nasıl yapılır? konusu , Tayyi mekan nedir? Nasıl yapılır? Tayyı mekan bir mekandan bir mekana fizik ötesi yolculuktur. Günümüz bilimsel çevreleri bunu açıklayamadıkları kendileri yapamadıkları ve yapanı görmedikleri için bunu kabul etmemektedir. Ancak Peygamber ...

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 06-10-2011, 20:24   #1 (permalink)
 
-Asijulieт. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Tayyi mekan nedir? Nasıl yapılır?Tayyi mekan nedir? Nasıl yapılır?

Tayyı mekan bir mekandan bir mekana fizik ötesi yolculuktur. Günümüz bilimsel çevreleri bunu açıklayamadıkları kendileri yapamadıkları ve yapanı görmedikleri için bunu kabul etmemektedir. Ancak Peygamber Efendimizin Miraç olayı bir tayyı mekandır.
Tayyi mekan nedir? Nasıl yapılır?
İki çeşit tayyı mekan vardır. Bir tanesi şeytani diğeri Rabbani. Şeytani olanlar şeytanın yardımı ile Rabbani olanlar Allah'ın (C.C) yardımı ile tayyı mekan yaparlar. Şeytanın yardımı ile yapılan tayyı mekanda karanlık içerisinden karanlıklara doğru yolculuk yapılır. Acı verdiği söylenir. Rabbani olanda ise nurun içinden geçerek istenilen yere doğru yolculuk yapılır.
Rabbani tayyı mekanlar ise üçe ayrılır:
1-Nefs tayyı mekanı (Nefsimizin rüyadaki yolculuğu buna örnektir)
2-Ruh tayyı mekanı(Büyük evliyaların mürşitlerin istedikleri mekana gitmeleri ve silüet olarak görünmeleri)
3-Fizik vücut tayyı mekanı olarak üçe ayrılır.(Molla Gürani'nin tayyı mekanı buna örnektir)
Tayyı mekanı anlayabilmek için fizik vücut ruh ve nefs hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.
Aslında bizim fizik vücudumuz olarak gördüğümüz bedenimiz 1-Fizik vücudumuz (Bu alemdedir) 2-Ruhumuz (Meleklerin de yaşadığı Emr alemindedir) 3- Nefsimiz (Berzah Alemindedir) Üç vücut ta iç içe geçmiş halde olarak fakat farklı alemlerde olarak kabul edilebilir.
Rabbani tayyı mekanın en kolayı ve herkesin yapabildiği nefs tayyı mekanını herkes her gece yapar ama farkında değildir ve yaşadıklarını çoğu zaman hatırlamaz. (Işık hızı geçilirken genellikle yaşananlar unutulur. Bu arada düşünce hızı sonsuz hıza yakındır ışık hızının çok üstündedir. Işık hızı laboratuvar ortamlarda geçilmiştir.)
Nefsimiz bizim fizik vücudumuzun Berzah alemindeki halidir. O da Berzah aleminde bizim fizik vücudumuz gibi davranır. Ama bu Dünya'da görünmez. Biz rüyamızda kendimizi gördüğümüzde aslında nefsimizin vücudunu görürüz. Bu Dünya'da kendimizi gördüğümüzde fizik vücudumuzu görürüz ama iç içe geçmiş olan 3 alemde aslında 3 tane bedenimiz vardır.
Bedenimizi oluşturan hücrelerdeki mitokondrilerin oluşturduğu elektriksel mıknatıslanma nedeniyle bedenimize bağlı olarak nefsimiz (Kordon ile bedenimize bağlıdır öldükten belli bir süre sonra kopar) ve ruhumuz (Ruhumuz bedenimize herhangi bir kordonla bağlı değildir) fizik bedenimiz ile iç içe dururlar. (Ruhunu ölmeden Allah'a ulaştıranların ruhları yerine mürşitlerinin ruhları başlarının üzerinde durur.) Herhangi bir günah işlemeden önce ruhumuz bedenimizden uzaklaşır. (Yani bazı kişilerin dediği gibi ruh bedenden ayrılınca vücut ölmez. ) Ruh her zaman bize Allah'ın emirlerini yapmamız yönünde aklımıza (Akıl ise yokluktadır yani 3 alemde de olabilir) telkinde bulunurken nefsimiz ise şeytanın vesveselerine yenik düşebilir. Nefsini teskiye edenler ise nefslerini ruh hüviyetine döndürdüklerinde sonsuz mutluluğun sahibi olur her türlü tayyı mekanı yapabilirler.
Bu işin fiziksel açıklaması ise şöyledir:
Her maddeyi oluşturan atomlardaki elektronlarının mekan olarak aynı yerinde ama karşıt aleminde(Berzah) bir karşıt elektronları vardır. Devir yönü ters olup mevcut elektronun yarısı hızında ve yarısı zıt ağırlığındadır. Eskiden elektronlara dalgaların eşlik ettiği varsayılırken bugün karşıt elektronun varlığı konuşulur hale gelmiştir. Artık negatif ağırlıklardan bahsedilmektedir. (0 ağırlıkta olan gama fotonunun kurşun levhaya çaptırıldığında ortaya çıkan pozitif ağırlıktaki elektron buna örnektir. +A ağırlığında bir elektron tartılabiliyorsa 0 ağırlıkta bir gama fotonunun -A ağırlığında bir karşıt elektronu olmalı yani A+(-A)=0
Fizik vücudumuzun aynı şeklinde zıt ve yarı ağırlığında ve elektron devir sayısı yarı hızında olan vücudumuz ise biraz önce bahsettiğim Berzah aleminin varlığı olan nefsimizin bedenidir. Nefsimiz fizik vücudumuz uykuya daldığında bayıldığında veya öldüğünde fizik vücudumuzun elektron devir sayısı ile nefsimizin elektron devir sayısı eşitlendiğinde yani nefsimizin elektron devir sayısı iki kat arttığında vücudumuzu terk eder. Berzah aleminde gezen nefsimiz bu alemdeki ölmüş kişiler ile sanki gerçekte konuşuyormuş gibi konuşur merdivenden yürüyerek çıkar bu alemdeymişcesine davranır. Nefsimiz Berzah aleminin mahluku olduğu için duvar içinden geçemez uçamaz vs. Ama nefsimiz rüyamızda bizim yaşadığımız dünyada yolculuk ediyor ise sonsuz hızla hareket edebilir uçabilir duvarın içinden geçebilir.
Allah'ın (C.C) bir kanunu olarak her mahluk kendi aleminde o alemin fizik kurallarına göre hareket edebilirken başka bir alemde sonsuz hızla hareket edebilir.
Eğer rüyada olduğunuzun farkına varabiliyorsanız rüyanızda bu dünyada iseniz rüyanızda nereye gitmek isterseniz kolaylıkla uçarak gidebilirsiniz ancak nefsiniz bu dünyadaki kişiler tarafından görülmeyecektir. Veliliğin (Allah dostu demektir) belli aşamalarından sonra bu işlemi yapabilirsiniz. Bu durumda fizik vücudunuzun aşağıda kaldığını sizin yükseldiğinizi görebilirsiniz. Bu yolculuğu belli aşamalardan Allah'ın izni ile kolaylıkla yapabilirsiniz. İbrahim Hakkı Erzurimi Hazretleri uzayda tayyı mekanla yolculuk yaptığını Marifetname'sinde yazmıştır.
Bir de daha büyük aşama kaydetmiş veliler ruh tayyi mekanı ile bir başka yerde silüet olarak görünebilirler.
Daha ileri aşamada ise ki bunu çok üstün evliyalar yapabilir mürşitlerin salah nurları fizik vücutlarına örtü olur. Ruh bu alemin varlığı olmadığı için Emr aleminin varlığı olduğu için sonsuz hızla hareket edebilir.
Biz insanlar tayyı mekan yapabilecek fıtratta yaratılmışız. Bunu siz de yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle Allah'a (C.C) ölmeden ruhunuzu ulaştırmayı isteyerek ve bunun için vesileyi Allah'tan gerçek anlamda istemeniz gerekecek. Sonra Allah (C.C) size yardımcı olacaktır. Sadece gerçekten gönlünüzün derinliklerinde bunu istemeniz gerekiyor.
Allah (C.C) sizleri Cennet'ine kabul etsin. Bu yazılanları belki tasavvuf kitaplarında bile bulamayabilirsiniz. Ama internet sayesinde bu bilgiyi de öğrenmiş oldunuz. Kim bilir internette daha ne deryalar vardır? Belki nefsinizi nasıl tezkiye edeceğinizi de bulabilirsiniz. Araştırmaya devam edin. Ama öncelikle sadece bir istekte bulunun canı gönülden Allah'a (C.C) ölmeden ulaşmayı dileyin.

-Asijulieт. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Bu konunun kısa yolunu aşağıdaki sitelere ekleyebilirsiniz.


Seçenekler
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Natürmort Nedir? Nasıl Yapılır? RAPAEL Çizim Atölyesi 0 12-09-2011 15:02
Telekinezi nedir Nasıl yapılır!!! ค ร ђ к Psikoloji 0 06-09-2011 19:20
Balon Anjiyoplasti-Stent Nedir? Nasıl Yapılır? Riskleri Nedir? REVAN Sağlık Haberleri ve Bilgi Paylaşımları 0 09-08-2011 05:49
Telekinezi nedir Nasıl yapılır!!! RAPAEL Psikoloji 0 14-06-2011 11:17
Bachata Nedir , Nasıl Yapılır ? -Luiпє. Hobi ve Uğraşlar 0 18-05-2011 21:27


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 00:54.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.

Forum Sitemizde,5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K'nın 125.Maddesine Göre Bütün Üyelerimiz Yaptıkları Paylaşımlardan Sorumludur.Site Hakkında Yapılacak Tüm Şikayet,öneri vb işlemler için İletişim Adresimizden Bize ulaşabilirsiniz.